ایمپلنت دندان ، پین هایی هستند که از تیتانیوم خالص و سازگار با بافت بدن ساخته می شود .این پین ها درون استخوان فک با کمک جراحی کاشته می شوند و پروتز دندان ها را به این ایمپلنت ها اتصال می دهند.

امروزه انواع مختلفی از ایمپلنت در بازار های جهانی وجود دارد ،ولی معیار تشخیص خوب بودن ایمپلنت طبق پذیرفتن بافت های پذیرنده ایمپلنت نسبت به آن می باشد که موفقیت کاشت دندان را تعیین می کند.

معمولا ایمپلنت های مناسب و خوب استخوان سازی مناسب در اطرافشان دارند و همینطور تحلیل استخوان اطراف آنها به ندرت کمتر است و یا کلا در حد صفر است ،در نتیجه در صد شکست آنها بسیار کم می باشد .

در واقع ایمپلنت یکی از جراحی های نوین و البته از نظر قیمت در گروه دندان پزشکی و جراحی دهان کمی بالا می باشد . با گذشت زمان ایمپلنت پیشرفت چشمگیری کرده است .

هزینه ایمپلنت

میزان قیمت ایمپلنت معمولا متنوع است و نمی توان قیمت ثابتی برای آن در نظر گرفت .در واقع قیمت ایمپلنت بنا به برند و مشخصات ایمپلنت تعیین می شود . پروتز دندان نیز در این مورد تاثیر گذار است .

البته علاوه بر نوع ایمپلنت و روکش دندان ،جراحی های جانبی حین کاشت ایمپلنت ،مثل جراحی سینوس بسته و باز و پیوند استخوان برای افزایش عرض و ارتفاع استخوان و همچنین پیوند استخوان در هنگام کشیدن همگی هزینه های جدا علاوه بر ایمپلنت دارند .لازم به ذکر است که در آخر هزینه دندانپزشک به این لیست اضافه می شود .امروزه در بازار جهانی همه نوع ایمپلنت وجود دارد ،از ایمپلنت ارزان گرفته  تا ایمپلنت گران .

در نتیجه تعیین این نرخ با توجه به مواد مصرفی در ایمپلنت و نوع آن می باشد ،و فرد با در نظر گرفتن بودجه خود این مواد را انتخاب می کند . لذا افرادی که نیاز به ایمپلنت دندان دارند بعد از مراجعه به مراکز دندان پزشکی  و اطلاع از نوع و هزینه ایمپلنت ،جنس ایمپلنت خود را انتخاب می کنند .


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 − شش =


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/themsazi/public_html/wp-includes/functions.php on line 3778