مصرف دارو قبل از عمل بینی

همانطور که اقدامات بعد از جراحی در نتیجه آن موثر می باشد ، مراقبت های پیش از عمل نیز می تواند روند جراحی را دچار مشکل کند. دوره 2 الی 4 هفته بهترین زمان برای آماده شدن برای جراحی می باشد .  از آنجائیکه در جراحی عمل بینی فرد تحت بیهوشی عمومی قرار می گیرد باید در مصرف دارو قبل از جراحی بینی دقت داشته باشد . در صورتی که فرد دارویی مصرف می کند قبل از عمل باید به جراح بینی اطلاع دهد.

 

مصرف دارو قبل از عمل بینی

چه داروهایی نباید قبل از عمل بینی مصرف کرد؟

مصرف برخی داروها قبل از عمل بینی نه تنها بر روند جراحی تاثیر منفی می گذارد بلکه باعث افزایش عوارض بعد از عمل می شود. این داروها شامل داروهای انعقادی خون هستند که باعث رقیق شدن جریان خون می شود که خونریزی در هنگام عمل و بعد از آن را افزایش می دهد. پزشک توصیه می کند تا دو هفته پیش از عمل مصرف این داروها قطع شود. از جمله داروهای  انعقادی می توان به قرص ASA ، کومادین ، وافارین ، پراداکس اشاره کرد.

اقدامات پیش از عمل بینی

سایر اقداماتی که پیش از جراحی عمل بینی توصیه می شود تا عوارضی مانند خونریزی کاهش یابد که از جمله می توان به عدم مصرف سیگار و دخانیات پیش از جراحی اشاره کرد. همچنین داشتن رژیم غذایی مناسب به روند عمل کمک می کند . خوردن انواع ویتامین مانند مولتی ویتامین ، ویتامین E می تواند به کاهش خونریزی و کاهش تورم حین و بعد از جراحی کمک کند. استفاده از مواد پروتئینی به ترمیم و بهبود زخم به از جراحی کمک میکند. از خوردن نوشیدنی ها مانند چای سبز که حاوی آنتی اکسیدان هستند باعث افزایش فشار خون و ضربان قلب شده و پیش از عمل توصیه نمی شوند. از خوردن سبزیجات و میوه جات 24 ساعت پیش از جراحی باید خودداری شود زیرا حاوی فیبر می باشد .

مصرف برخی داروها تا روز عمل بینی

برخی داروها را باید تا روز جراحی مصرف کرد در غیر اینصورت مشکلی برای فرد ایجاد می کند مگر این که پزشک تشخیص به قطع آنها دهد. که شامل موارد ذیل می باشد :

  • داروهای ضد تشنج
  • داروی ضد فشار خون
  • داروهای تیروئید
  • داروهای قلبی

بهترین جراح بینی طبیعی

 


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × 4 =


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/themsazi/public_html/wp-includes/functions.php on line 3778