آزمایش انگل

جهت بررسی ارگانیسم های بیماری زا و غیر بیماری زا  در دستگاه گوارش، آزمایش انگل در اصفهان را تجویز می نمایند تا قارچ و باکتری را جهت آنالیز های بیوشیمی اعمال نمایند.

آزمایش انگل

برای این منظور نمونه را در داخل ظرفی دهان گشاد قرار می دهند و از کاهش رطوبت آن جلوگیری می کنند تا بتوان هر نوع انگل داخل آن را شناسایی نمایند. انگل ها گاهی با میکروسکوپ و گاهی با ذره بین قابل شناسایی می باشد.

بررسی آزمایش انگل

  • رنگ مدفوع

باید گفت که رنگ مدفوع طبیعی، قهوه ای می باشد. اما ممکن است که با مصرف برخی از موادغذایی یا اعمال رژیم غذایی رنگ آن تغییر نماید. چنانچه از آهن و مکمل های حاوی آن مصرف شود، رنگ مدفوع سیاه خواهد شد. اگر در قسمت گوارش خونریزی رخ دهد، (در داخل معده و اثنی عشر) رنگ مدفوع سیاه قیری می شود.

  • بوی مدفوع

اگر فردی سبزیجات مصرف نماید، بوی مدفوع کم می شود. اما در مصرف غذاهای حاوی گوشت به علت ایجاد اندول و اسکاتول بوی مدفوع بسیار مشمئزکننده خواهد بود. اگر فرد دچار اسهال و آنتریت ها و تیفوئید شود، بوی مدفوع نامطلوب تولید خواهد شد.

به منظور رفع بوی بد مدفوع با تجویز پزشک آنتی بیوتیک هایی را می دهند تا بو رفع شود و برای بررسی عدم ایجاد بو باید به یک آزمایشگاه مجرب مراجعه کند، تا علت را بررسی نماید.

  • واکنش مدفوع

اگرفردی سبزیجات مصرف نماید، واکنش مدفوع قلیایی و اگر گوشت مصرف کرده باشد، واکنش آن اسیدی خواهد بود. اما در صورت داشتن یک رژیم غذایی مناسب واکنش مدفوع خنثی خواهد بود.

  • پیوستگی مدفوع

چنانچه فرد دارای بیماری مانند سرطان معده باشد، پیوستگی مدفوع بصورت نازک و باریک از بیمار دفع می شود. اما باید ذکر کرد که مدفوع ممکن است جامد ، نیمه جامد، شل و آبکی در افراد مختلف دفع گردد.

  • وجود خون در مدفوع

اگر همراه با مدفوع خون وجود داشته باشد، بیانگر چرک و بلغم در بیمار می باشد. در آزمایشگاه خوب در اصفهان به بررسی رنگ خونی که در مدفوع وجود دارند، می پردازند. چنانچه رنگ آن سیاه قیری باشد، نشانگر خونریزی دستگاه فوقانی گوارش می باشد.

  • بررسی ماکروسکوپی انگل

به محض آوردن نمونه به آزمایشگاه خوب در اصفهان باید شکل، قوام و رنگ مدفوع بررسی شود.

شایان ذکر است که مدفوع در برگه آزمایش با نام انگلیسی stool گزارش داده می شود.

 

آزمایش تیروئید در اصفهان

آزمایش های قبل از ازدواج در اصفهان

دسته‌ها: مقالات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × پنج =


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/themsazi/public_html/wp-includes/functions.php on line 3778